Wiadomości z obszaru bezpieczeństwa 23.03.2018

Postanowiliśmy raz w tygodniu publikować przegląd najciekawszych naszych zdaniem wiadomości z obszaru bezpieczeństwa wraz z łączami do artykułów źródłowych. Na początek przygotowaliśmy dla Was pięć następujących tematów:

Korzystanie z pirackich stron zwiększa zagrożenie zainfekowania oprogramowaniem złośliwym.

Na uniwersytecie Carnegie Mellon opracowano artykuł dotyczący wpływu wykorzystywania pirackich źródeł internetowych na urządzenia osób korzystających z nich. Link do artykułu.

Na platformie Azure ulepszono łańcuchy bloków (ang. Blockchain).

Microsoft ogłosił w artykule ulepszenie rozwiązań Blockchain dostępnych w Azure w zakresie niezawodności sieci oraz monitorowania zdrowia.

Przedsiębiorstwa korzystające z Windows 10 i Windows Server 2016 najczęściej chronią te systemy za pomocą Windows Defender Antyvirus.

Brad Andreson z Microsoft przedstawił w artykule szczegóły, dlaczego przedsiębiorstwa na Windows 10 (powyżej 50% przypadków) używają Windows Defender Antyvirus (WDA). W artykule można przeczytać, jak Microsoft od 2015 roku znacząco poprawił efektywność WDA wykorzystując do tego: uczenie maszynowe, algorytmy wykrywania oparte na zachowaniu (ang. behavior-based detection), analitykę dużych zbiorów danych Big data.

Kierunki rozwoju, które warto rozważyć w 2018 roku w obszarze bezpieczeństwa DevOps (ang. development and operations).

Zbudowanie strategii bezpieczeństwa kont uprzywilejowanych, zatrudnienie specjalistów DevSecOps, wprowadzenie ograniczeń dostępowych dla urządzeń oraz współpraca IT,DevOps i zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przedsiębiorstwa to kierunki rozwoju pozwalające w przyszłości efektywnie chronić zasoby przed zagrożeniami cybernetycznymi. Więcej możecie przeczytać tutaj.

Incydent Facebook’a z firmą Cambridge Analytica

Wyjaśnienia Marka Zuckerberga związane z kontrowersjami wokół  wykorzystania przez firmę analityczną Cambridge Analytica danych pozyskanych z portalu Facebook w kampanii prezydenckiej na korzyść Donalda Trumpa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 1 =