Konferencja Mobile DeveloperDays 2015

mddOrganizatorzy konferencji Mobile DeveloperDays, która odbędzie się w dniach 25-27 marca w Centrum Konferencyjnym Stadionu Wrocław, udostępnili szczegółowy program wydarzenia. Prelekcje oraz intensywne warsztaty będą prowadzone przez ekspertów z Polski i z zagranicy w ramach oddzielnych ścieżek tematycznych dla technologii Android, iOS, Windows Phone. Do 14 lutego obowiązuje specjalna, niższa cena warsztatów i konferencji.


Pierwszy dzień konferencji wypełnią odbywające się równolegle 3 intensywne sesje warsztatowe prowadzone przez trenerów posiadających bogate doświadczenie w prowadzeniu projektów mobilnych. Ciekawą propozycją dla developerów aplikacji na platformie Android jest warsztat Michała Szczepanika, który zaprezentuje m.in. sposoby efektywnego rozdzielania logiki biznesowej od systemowego API oraz pokaże, jak optymalizować kod aplikacji pod testy, aby czas ich wykonania był możliwie najkrótszy i jak najmniej zasobochłonny.
Tomasz Borowiec i Michał Dusiński z kolei zaangażują uczestników swoich warsztatów w grę szkoleniową „ScrumDroid”, która sprawnie symuluje scrumowe środowisko projektowe i pozwala przećwiczyć w praktyce metodykę Scrum. Uczestnicy tego warsztatu staną przed zadaniem skonstruowaniem robota, który będzie brał udział w misji ratunkowej w Chile na pustyni Atakama, gdzie w 2010 roku doszło do uwięzienia górników w kopalni San José. Gra została nagrodzona w 2014 roku przez Project Management Institute w kategorii najlepszy produkt doskonalenia zawodowego.
Paweł Dudek, Maciej Oczko i Aleksander Zubala to prelegenci 3 sesji warsztatowej, podczas której omawiana będzie technika tworzenia oprogramowania TDD (Test-driven development) na platformie Ios. Eksperci opowiedzą, dlaczego należy testować aplikacje, jak takie testy wykonywać i z jakich narzędzi do testowania na platformę iOS powinno się korzystać. Sesja szkoleniowa będzie miała charakter intensywnego warsztatu, a jego uczestnicy realizując szereg ćwiczeń poznają różne typy testów z obiektami takimi jak mocki, stuby i fake’i. Ponadto napiszą pierwszy kawałek funkcjonalności w prawdziwej aplikacji używając techniki TDD.
„Duży wybór oraz różnorodność sesji tematycznych podczas Mobile DeveloperDays sprawiają, że każdy z uczestników naszej konferencji znajdzie coś dla siebie. Prelekcje będą prowadzone przez uznanych ekspertów z dziedzin programowania aplikacji mobilnych, którzy przez wiele lat nabyli doświadczenie i olbrzymią wiedzę w tym zakresie, a co najważniejsze, posiadają umiejętność łatwego i przystępnego jej przekazywania. Warto już dzisiaj zarejestrować się na naszą konferencję, aby skorzystać ze specjalnych, niższych cen za sesje warsztatowe i konferencyjne.” – powiedział Maciej Pilecki, przedstawiciel firmy Data Master, organizatora konferencji.
W ramach drugiego i trzeciego dnia konferencji (26-27 marca) łącznie odbędzie się 13 sesji tematycznych. Inga Apiecionek omówi aktualny podział rynku mobilnego (ze względu na platformy mobilne oraz dostawców urządzeń mobilnych), a Damian Szczurek zwróci uwagę na problem dostosowania aplikacji do funkcjonowania na różnych modelach z systemem Android, w różnych wersjach tego systemu.
Karol Żak podczas swojej sesji zademonstruje jak budować uniwersalne aplikacje Windows Store, które będą działały zarówno na telefonach z Windows Phone jak i na tabletach i laptopach z Windows 8. Na koniec zdradzi uczestnikom jak bardzo kluczową rolę odgrywa temat Universal Apps w kontekście zbliżającej się premiery systemu Windows 10.
Marcin Zabawa poprowadzi natomiast sesję „Metoda Lean Startup”, podczas której odpowie na pytania: W jaki sposób sprawić, aby zainwestowany czas i praca w tworzenie nowego produktu lub usługi nie były marnotrawione? Czym tak naprawdę jest marnotrawstwo w projektach startupowych? Jak rozsądnie funkcjonować w środowisku, w którym idealnie przeprowadzony development aplikacji nie zawsze prowadzi do jej sukcesu?
Konferencja Mobile DeveloperDays odbędzie się w dniach 25-27 marca we wnętrzach Centrum Konferencyjnego Stadionu Wrocław. Więcej informacji na temat wydarzenia, szczegółowa agenda oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: www.mobile.developerdays.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 2 =